Pole Dance Warszawa Trener, Treningi indywidualne i grupowe – Dagmara

Rura do Pole Dance. Jaką wybrać?

Jest wiele rur na rynku do Pole Dance. Bardzo często nie wiemy, jaką rurę do Pole Dance wybrać. Wiele parametrów może zadecydować, która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Jakie rodzaje rur do Pole Dance możemy wybrać?

  • składające się z kilku części
  • dostępne w całości
  • o różnych średnicach
  • statyczne
  • statyczno-obrotowe
  • wykonane z różnych materiałów
  • mobilne rury do Pole Dance, które można transportować i wykorzystywać na wolnym powietrzu

Która rura Pole Dance będzie najlepsza dla Ciebie?

Aktualnie Pole Dance jest sportem podziwianym przez ludzi na całym świecie i uwielbianym za to, w jaki sposób przyczynia się do wypracowania muskulatury i gibkości, zwiększeniem świadomości własnego ciała czy walkę ze zbędnymi kilogramami. Odpowiednia rura do Pole Dance może ułatwić Ci treningi. Trening na drążku to aktywność łącząca akrobatykę z tańcem przy użyciu niesamowitej siły. Żeby, wykonać płynne przejścia trenując Pole Dance, potrzeba wielu miesięcy, a nawet lat treningów przy użyciu drążka. Każdy zakończony trening kończy się myślą, kiedy będzie następny. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tylko zadajesz sobie pytanie: Jaką rurę do Pole Dance wybrać? Jeśli uczestniczysz w zajęciach personalnych Pole Dance, w pierwszej kolejności zapytaj swojego instruktora, jaka rura byłaby dla ciebie odpowiednia. Zawsze pamiętaj, aby kupować rury do Pole Dance z atestem. Zawsze wybieraj rurę Pole Dance, która jest w jednym elemencie i nie składa się z kilku łączonych ze sobą części.

Rura do Pole Dance – jaką wysokość wybrać?

W pierwszej kolejności musisz zmierzyć wysokość pomieszczenia, gdzie chcesz zamontować rurę do Pole Dance. Oczywiście im wyższe pomieszczenie tym masz lepszy komfort ćwiczeń. Dzięki temu będziesz mieć więcej przestrzeni na wykonywanie figur. Najbardziej popularna wysokość pomieszczenia to 2,6 m. Ważna jest również szerokość pomieszczenia, która musi być odpowiednia. Przestrzeń wokół rurki do p
Pole Dance powinna wynosić co najmniej tyle, ile wynosi Twój wzrost. W szkołach Pole Dance zazwyczaj zostawia się ok. 1,8 m wolnej przestrzeni.

Rura do Pole Dance chromowana, malowana proszkowo, mosiężna, niklowana?

Rura do tańca może być pokryta różnymi materiałami. Najpopularniejsze są modele chromowane – nie uczulają i nie korodują, zapewniają pewny chwyt i są ogólnodostępne. Ze względu na wysoką odporność i przyczepność za dobre uważa się także rury pokryte mosiądzem. Nie poleca się natomiast rur niklowanych, bo są wyjątkowo śliskie, co zwyczajnie utrudnia trening. Dodatkowo nikiel może uczulać, więc nie sprawdzi się w przypadku każdego.

Istnieją także rury ogumione, malowane i proszkowane. Cieszą się mniejszą popularnością od chromowanych, ale ich zaletą jest fakt, że zapewniają dobrą przyczepność nawet w ubraniu. Wybór pokrycia warto więc dostosować do swoich preferencji.

Jaką wybrać średnice Rury Pole Dance?

Rury do Pole Dance mają różne średnice. Zazwyczaj spotykane są te z przedziału 40-48 mm, ale jeśli istnieje taka możliwość, warto dobrać średnicę do swoich potrzeb. Przyjmuje się, że optymalna jest wtedy, gdy jesteś w stanie objąć dłonią rurkę całkowicie. Im cieńszy drążek, tym chwyt jest pewniejszy. Natomiast grube rury pole dance mogą okazać się niewygodne.

Rura Pole Dance statyczna czy obrotowa?

Rury pole dance dzielimy na statyczne i obrotowe. Pierwsza jest bardziej stabilna, przez co ćwiczenia na niej wykonuje się nieco pewniej. Druga ułatwia wykonywanie efektownych akrobacji i figur w spinie, ale wymaga więcej wyczucia. Statyczne rury są zatem polecane początkującym, a obrotowe tym osobom, które mają już jakieś doświadczenie.

Montaż rury pole dance

Montaż rury do Pole Dance zależy od rodzaju rury oraz sufitu w pomieszczeniu. Najczęściej montaż rurki jest wykonywany poprzez wywiercenie otworów w suficie. Można również zamontować rurę rozporową po to, żeby nie wiercić dziur w suficie- będzie to oczywiście mnie bezpieczna konstrukcja. W każdym momencie taką rurę można zdemontować.

Ważne: rurę Pole Dance zawsze montujemy do sufitu stałego. Jeśli masz sufit podwieszany, musisz wyciąć w nim dziurę i wykonać montaż do sufitu właściwego. W niektórych przypadkach konieczne mogą być dodatkowe wzmocnienia.

Mobilna rurka do Pole Dance

Jeśli wykonujesz pokazy plenerowe lub nie masz możliwości montażu zwykłej rurki, rozważ wybór mobilnej rury do Pole Dance. Wolnostojące drążki nie wymagają mocowania w gruncie i są całkowicie przenośne. Można je ustawić właściwie w każdym dowolnie wybranym miejscu. Są składane, więc wystarczy schować je do specjalnych toreb np. na kółkach, aby przetransportować cały zestaw z punktu A do punktu B.

Pozostałe wpisy na moim blogu

Oferta treningów Pole Dance w Warszawie

Treningi indywidualne Pole Dance Warszawa Opinie

Znasz moje treningi Pole Dance?

Zostaw opinię na Google

5/5 - 9 ocen
Call Now Button
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube